linia

PRELEGENCI

dobiszewska

Magdalena Dobiszewska zatrudniona jest na stanowisku kierownika rozwoju nowych technologii. Ma stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport. Jej działalność naukowa i zawodowa jest związana z technologią betonu i obejmuje badania oraz analizy dotyczące wykorzystania różnego rodzaju odpadów i surowców alternatywnych w produkcji cementu i betonu a także z problematyką mineralizacji dwutlenku węgla w odpadach przemysłowych oraz surowcach naturalnych. Była promotorem pomocniczym i recenzentem w przewodach doktorskich, recenzentem w postępowaniach habilitacyjnych oraz przewodniczącą Komisji Oceny Śródokresowej doktorantów Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie w realizacji prac badawczo-rozwojowych obejmuje udział w trzech projektach B+R (w dwóch jako kierownik). Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych, których tematyka związana jest przede wszystkim z określeniem wpływu odpadów przemysłowych na właściwości użytkowe oraz trwałość kompozytów cementowych.

drabczyk

Michał Drabczyk - Kierownik Jakości i Rozwoju Betonu
Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej , na kierunku technologia chemiczna w specjalności technologia betonu.
Od 2007 roku związany zawodowo z firmą Lafarge. Jako technolog betonu brał udział w licznych projektach infrastrukturalnych jak róznież tych związanych z wykonaniem specyficznych obiektów użyteczności publicznej. W 2017 zakres pracy poszerzony o kontrolę jakości kruszyw.
Od 2020 roku zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową związaną z betonem ze szczególnym naciskiem na jego trwałość.

kaczmarek

Wojciech Kaczmarek, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Inżynieria Środowiska. Od 2017 roku Doradca Techniczny Holcim Polska. W swojej pracy pomaga klientom z wielu branż wdrażać cementy niskoemisyjne. Jest entuzjastą nowoczesnych technologii i aktywnie poszukuje możliwości ich implementacji w życiu codziennym.

krysiak

Hubert Krysiak, Kierownik Recyklingu Materiałów Budowlanych, Holcim Polska.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z kilkunastoletnim doświadczeniem w różnych rolach w branży kolejowej, przemyśle lekkim oraz budownictwie.
W Holcim Polska od 2016 roku, początkowo odpowiedzialny za kształtowanie polityki sprzedażowej oraz rozwój sprzedaży w liniach kruszyw i betonu, a od 2020 roku odpowiedzialny za wprowadzanie do oferty materiałów i surowców z recyklingu.

kurys

Dariusz Kuryś - Business Development Manager w Holcim Polska
Od początku pracy zawodowej związany z budownictwem a od kilkunastu lat z przemysłem cementowym i betonowym. Przez ostatnie lata z powodzeniem realizuje projekty w obszarze marketingu produktowego oraz strategicznego.
W Holcim Polska zarządza obszarem obejmującym produkty i rozwiązania dwóch linii biznesowych: cement i beton. Jest odpowiedzialny za kształtowanie portfolio produktowego oraz za tworzenie propozycji wartości na styku produkt - rynek. Dysponuje szeroką wiedzą o rynku materiałów i rozwiązań budowlanych.
Przeciwnik betonozy, propaguje właściwe wykorzystanie betonu. Podejmuje działania na rzecz zmiany oblicza cementu i betonu. Uważa za „betonozę” to w jaki sposób używamy beton, a nie sam materiał jako taki. Odpowiadał m.in. za wdrożenie niskoemisyjnych cementów i betonów ECOPlanet i ECOPact oraz przygotowanie pierwszych deklaracji środowiskowych EPD. W wolnych chwilach fotografuje i kontempluje przyrodę.

nowicka

Justyna Nowicka-Semen - Koordynator Centralnego Laboratorium Betonów w Warszawie i Specjalista ds. Rozwoju Betonów w Holcim Polska S.A. Absolwentka Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra inżyniera. Pierwszy krok w branży betonowej postawiła w 2018 roku. Od tego czasu nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w zakresie badań laboratoryjnych, wspierając procesy wdrożenia betonów o obniżonym śladzie węglowym na rynek budowlany. Początkowo w Lafarge, a od 2024 roku w Holcim.

pisarczyk

Piotr Pisarczyk - Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - specjalizacja: technologia betonu. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako Technolog Betonu u czołowych producentów domieszek do betonu. Zajmując się technologią produkcji prefabrykatów betonowych, stabilizacji i betonu towarowego. Obecnie zajmujący stanowisko Doradcy Technicznego w Holcim Polska S.A.

rudnicki

Tomasz Rudnicki - Absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, specjalność Drogi, Ulice i Lotniska - 1998. 2005 r. - dr nauk technicznych w zakresie budownictwa drogowego, Politechnika Szczecińska, Wydział Budownictwa i Architektury. Od 1998 zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Dróg i Lotnisk Politechniki Szczecińskiej a od roku 2005 na stanowisku adiunkta Politechniki Szczecińskiej. Od 2011 roku zatrudniony na stanowisku adiunkta w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W latach 2002 -2015 pracował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od 2016 roku związany z Lafarge - w pierwszych okresie odpowiedzialny za działania marketingowe dla infrastruktury, a od 2018 roku kieruje działem jakości i technologii dużych projektów infrastrukturalnych. Obecnie kieruję zespołem badań i rozwoju w prefabrykacji oraz wspiera rozwój spoiw do infrastruktury. Zainteresowania naukowe: Technologia i projektowanie betonów samozagęszczalnych, technologia drogowych nawierzchni z betonu asfaltowego i cementowego, analiza kosztów i korzyści inwestycji drogowych, analiza śladu węglowego oraz cyklu życia inwestycji drogowych. Jest współautorem 2 książek: „Budownictwo ogólne”. Tom 1 „Materiały i wyroby budowlane” oraz „Betony ultrawysokowartościowe” - praca zbiorowa pod kierunkiem Prof. dr. hab. inż. Józefa Jasiczaka oraz autorem kilkunastu publikacji w czasopismach technicznych oraz publikacji w materiałach konferencyjnych krajowych i zagranicznych. Członek sekcji Inżynierii Komunikacyjnej oraz Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.

sobczak

Roman Sobczak - W latach 2011 – 2021 Przedstawiciel Polski w Stałym Komitecie ds. Budownictwa Komisji Europejskiej w ramach rozporządzenia nr 305/2011. Dyrektor Departamentu Wyrobów Budowlanych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w latach 2018-2021. W latach 2010-2018 odpowiedzialny w resorcie budownictwa za wdrożenie do prawodawstwa krajowego przepisów dot. wyrobów budowlanych. Od 2021 r. prowadzi własną firmę konsultingową specjalizującą się w przepisach dotyczących wyrobów budowlanych.

szwed

Anna Szwed - jest absolwentką technologii chemicznej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe na Politechnice Rzeszowskiej w zakresie charakterystyki i oceny energetycznej budynków. Z firmą SOLBET Kolbuszowa S.A. związana od początku kariery zawodowej w 2008 roku. Swoje doświadczenie w prefabrykacji betonowej nabywa od 2009 roku początkowo na stanowisku kierownik zmiany, a od 2014 pełni funkcję technologa betonu w Zakładzie Betonów SOLBET Kolbuszowa S.A.

GOŚĆ SPECJALNY

kawecki

Dr Maciej Kawecki - Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet Merito. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

SZKOLENIE AI – 18.10.2024

mechlo

Radosław Mechło - Head of AI BUZZcenter
Konsultant AI, cybernetyk, trener i doradca z obszaru AI
Ceniony konsultant AI oraz ekspert marketingowy, który wyróżnia się unikalną zdolnością do integracji zaawansowanych technologii w całościową strategię biznesową. Handlowiec i marketer z zamiłowania, cybernetyk z wykształcenia który skutecznie łączy swoją wiedzę i kompetencje, by doradzać firmom w obszarze transformacji biznesu i wdrożenia sztucznej inteligencji. Ponad 17 lat w świecie sprzedaży i marketingu dały mu podwaliny do świadomego podejmowania decyzji o inwestycjach biznesowych.
Zrealizował kilkadziesiąt wdrożeń rozwiązań sztucznej inteligencji w biznesie, a od 2023 roku przeszkolił ponad 5000 osób z obszaru AI. Przetestował ponad 2400 rozwiązań i skutecznie wdraża swoją wiedzę w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/radoslaw-mechlo/