IPPT PAN – profesor Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, specjalistka w dziedzinie inżynierii materiałów budowlanych. Jej zainteresowania badawcze obejmują kompozyty cementowe, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki materiałów, analizy mikrostruktury oraz trwałości materiałów i konstrukcji, w tym narażonych na promieniowanie jonizujące. Jest autorką licznych publikacji naukowych, m.in. rozdziału High-density and radiation shielding concrete w Developments in the formulation and reinforcement of concrete (Woodhead Publishing Series in Civil and Structural Engineering, Second Edition, 2019) oraz monografii Wytyczne techniczne i kryteria oceny betonów osłonowych w zależności od ich umiejscowienia w konstrukcji narażonej na promieniowanie jonizujące (IPPT PAN, 2018). Posiada doświadczenie w realizacji prac badawczo-rozwojowych, obejmujące udział w dziewięciu krajowych i międzynarodowych projektach. Pełni funkcję redaktor naczelnej czasopisma IPPT Reports oraz jest redaktorem działowym czasopisma Engineering Transactions.
Absolwent i pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej od 1991: dr nt. – 1999; hab. – 2014; prof. – 2021 – w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport. Od 2016 Zastępca Dyrektora a od 2020 Dyrektor Instytutu Inżynierii Budowlanej na WIL PW. W działalności naukowej i eksperckiej zajmuje się zagadnieniem technologii betonu, w tym przede wszystkim jego trwałości i odporności na oddziaływania środowiskowe. Jest autorem lub współautorem ok. 220 publikacji, ponad 30 prac badawczych w dziedzinie technologii betonu oraz autorem lub współautorem ponad 150 ekspertyz, opinii i raportów w zakresie betonu i konstrukcji z betonu. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w nauczaniu w zakresie materiałów budowlanych i technologii betonu. Promotor ok. 200 prac mgr i inż. oraz 6 obronionych prac doktorskich. Główne nurty badań obejmują: zjawisko karbonatyzacji oraz zagadnienia pielęgnacji i trwałość betonu, zbrojenie rozproszone w betonie i zrównoważony rozwój w technologii betonu.
Prodziekan ds. nauki Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, kierownik Zakładu Inżynierii Materiałów Budowlanych na tym Wydziale. Zajmuje się głównie modyfikacją i optymalizacją betonu i innych kompozytów cementowych oraz trwałością materiałów i konstrukcji budowlanych.
Autor dwu monografii w obszarze modyfikacji betonu (Domieszki do zapraw i betonów, Polski Cement 2003 i 2008 oraz Modyfikacja materiałowa betonu, Stowarzyszenie Producentów Cementu – Polski Cement 2016), współautor (wraz z L. Czarneckim i A. Garbaczem) monografii z dziedziny napraw i ochrony konstrukcji betonowych (Naprawa i ochrona konstrukcji z betonu – Komentarz do PN-EN 1504, PWN 2017), autor lub współautor ponad 250 publikacji naukowych, ponad 60 opracowań badawczych i 3 patentów.
Kierował 4 projektami badawczymi finansowanymi z budżetu państwa; w latach 2016-2021 reprezentował Polskę w Komitecie Zarządzającym europejskiego programu COST Action CA-15202 Self-healing as preventive repair of concrete structures (SARCOS), kierując równocześnie zespołem badawczym Politechniki Warszawskiej w ramach tego projektu.
Członek Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk, Komitetu Trwałości Budowli Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Komitetu Technicznego nr 274 ds. Betonu Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Przewodniczący lub członek Komitetów Naukowych i Programowych blisko 30 konferencji naukowych i naukowo-technicznych.
Prof. AGH - jest pracownikiem Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obszar jego zainteresowań skupia się przede wszystkim na technologii zaawansowanych materiałów budowlanych, w tym również do zastosowań kosmicznych rozwijanych z myślą o zasiedleniu Księżyca i Marsa, materiałów wielofunkcyjnych tzw. smart materials, zdolnych do reakcji na warunki środowiskowe, druku 3D z betonu i innych materiałów oraz wykorzystaniu ubocznych produktów odpadowych z różnych procesów w technologii materiałów budowlanych. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów w prestiżowych czasopismach naukowych, kilkunastu patentów i chronionych rozwiązań technologicznych, autorem monografii naukowej oraz współautorem kilku książek i podręczników akademickich.
Pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 10 lat zajmuje się zrównoważoną technologią betonu, obejmującą ograniczanie śladu węglowego oraz zagospodarowanie odpadów. Jest autorką i współautorką ponad 40 publikacji naukowych i kierownikiem zespołu badawczego Closed Cycle Composites 4 Climate. Zainteresowania naukowe: zrównoważone materiały budowlane, gospodarowanie odpadami w budownictwie, optymalizacja materiałowa, ESG w budownictwie i analizy statystyczne.
Kierownik Badań i Rozwoju. Absolwent Akademii Górniczo–Hutniczej , na kierunku technologia chemiczna w specjalności technologia betonu. Od 2007 roku związany zawodowo z firmą Lafarge. Jako technolog betonu brał udział w licznych projektach infrastrukturalnych jak róznież tych związanych z wykonaniem specyficznych obiektów użyteczności publicznej. W 2017 zakres pracy poszerzony o kontrolę jakości kruszyw. Od 2020 roku zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową związaną z betonem ze szczególnym naciskiem na jego trwałość. Ostatnio zakres obowiązków poszerzony o działalnością badawczo-rozwojową cementu.
Karierę zawodową rozpoczął w 2002 roku zaraz po ukończeniu studiów na Politechnice Bydgoskiej na kierunku Budownictwo. Przez 9 lat pracował jako kierownik budowy w firmie wykonawczej pracując na budowach w całym kraju. Pełnił kompleksowy nadzór nad wykonywanymi pracami budowlanymi oraz nad brygadami pracowników własnych i podwykonawców. Prowadził całą dokumentację budów oraz wszystkie rozliczenia, a także zajmował się logistyką dostaw.
Pracę w Holcim Polska S.A. rozpoczął w lutym 2011 roku na stanowisku Doradcy Technicznego – Technologa betonu. Odpowiada za kontakt z Klientem w segmencie B2B Polska Północna. Pełna identyfikacja z Klientem pozwala na odpowiedzialne i profesjonalne świadczenie serwisu posprzedażowego na rynku cementowym. Przez 14 lat pracy w roli technologa betonu jest wsparciem przy wprowadzaniu na rynek wielu innowacyjnych produktów, głównie niskoemisyjnych cementów i spoiw z rodziny ECOPlanet. W codziennej pracy utrzymuje kontakt z takimi instytucjami jak: Politechnika Gdańska, Politechnika Bydgoska oraz z laboratoriami betonowymi świadczącymi usługi dla Klientów Holcim Polska.
Bierze czynny udział przy projektowaniu najnowszego laboratorium badawczego w Holcim Polska S.A. przy Cementowni Kujawy.
Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Jakością na tej samej uczelni. br
Z firmą Holcim związany od 2020 roku — początkowo odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek innowacyjnej i ekologicznej mineralnej piany izolacyjnej Airium, a następnie dołączył do zespołu doradztwa technicznego B2B.
Doświadczenie w branży budowlanej zdobywał w budownictwie infrastrukturalnym oraz jako technolog betonu w wytwórni betonu towarowego.
Absolwent Politechniki Koszalińskiej, gdzie ukończył budownictwo ze specjalizacją: konstrukcje budowlane i inżynierskie. Od 2014 roku z pasją zgłębia tajniki technologii betonu w Zakładzie Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierz Ginter, od 2017 roku pełni funkcję Pełnomocnika Zakładowej Kontroli Produkcji. W swojej pracy koncentruje się na nadzorze nad produkcją, optymalizacji procesów oraz wdrażaniu nowoczesnych technologii w budownictwie. Jest specjalistą w poszukiwaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość i efektywność realizacji budowlanych. Posiada bogate doświadczenie w realizacji wymagających projektów budowlanych. W życiu prywatnym jest entuzjastą sportu, zdrowego żywienia i rozwoju osobistego, co pozwala mu na zachowanie równowagi i energii w codziennej pracy.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Inżynieria Środowiska. Od 2017 roku, Doradca Techniczny Holcim Polska. W swojej pracy pomagam klientom z wielu branż, wdrażać niskoemisyjne cementy. Jestem entuzjastą nowoczesnych technologii i aktywnie poszukuję możliwości ich implementacji w życiu codziennym.
Urodził się 27 października 1976 roku w Olsztynie. Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 26 w rodzinnym mieście, następnie kontynuował naukę w Zawodowym Liceum Morskim w Gdańsku oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. W 1995 roku rozpoczął studia na ówczesnej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, aktywnie uczestnicząc w życiu akademickim, a po przekształceniu uczelni został absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie ukończył studia inżynierskie na Wydziale Kształtowania Środowiska.
Zawodowo z branżą betoniarską związany jest od 2005 roku. Przez ponad dekadę pełnił funkcję menadżera w firmie Staniszewscy Beton w Olsztynie, gdzie dał się poznać jako innowator i promotor rozwiązań proekologicznych w technologii betonu. Jego działania zostały docenione na szczeblu ogólnopolskim – między innymi poprzez wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Krakowie. Wśród wdrożonych przez niego rozwiązań warto wymienić zastosowanie odpadów laminatu poliestrowego jako dodatku do mieszanek betonowych – co stanowiło przełomowy krok w kierunku zagospodarowania trudnych w utylizacji materiałów – oraz wykorzystanie mączki wapiennej jako substytutu części spoiwa w betonach samozagęszczalnych (SCC), co wpisywało się w strategię zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisji CO₂.
Od 2017 roku związany jest z firmą Stachema Polska, gdzie jako technolog betonu oraz kierownik sprzedaży w Regionie Północ odpowiada za doradztwo technologiczne, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań chemii budowlanej oraz rozwój relacji z kluczowymi partnerami branżowymi. Jego wiedza, doświadczenie i umiejętność łączenia aspektów technicznych z biznesowymi czynią go cenionym specjalistą na rynku budownictwa infrastrukturalnego i przemysłowego.
Prywatnie jest ojcem ukochanej córki Julii. Życiową postawę określa słowami: „W świecie najpiękniejszy jest sam świat”. Pasjonuje się przyrodą, z oddaniem angażując się w działania na rzecz jej ochrony. Dawniej związany z łowiectwem i wędkarstwem, dziś jest orędownikiem idei NO KILL, promując świadome i odpowiedzialne podejście do natury. Łączy w sobie cechy inżyniera, wizjonera i humanisty – wierzy, że technologia powinna służyć zarówno człowiekowi, jak i środowisku, w którym żyje.
Podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny, tata trójki dzieci. W wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim zdobył Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i ukończył triathlon Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Porusza się na protezie nogi. Przez 11 lat prowadził Fundację Poza Horyzonty, która pomogła wielu osobom po amputacjach. Od lat pokazuje, że mimo tragicznych doświadczeń można żyć pełnią życia i realizować swoje pasje oraz marzenia.